-40 % Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i...
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jest podstawowym aktem wykonawczym do ustawy – Prawo budowlane. Przepisy tego rozporządzenia dają podstawę do odmowy udzielania pozwoleń na budowę, wnoszenia sprzeciwów wobec zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych, a także stwierdzenia nieważności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
-47 % PAKIET: Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać bu...
-40 % Zgody budowlane. Poradnik dla projektantów
W publikacji kompleksowo omówiono przebieg postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę.
-34 % PAKIET: Opodatkowanie najmu nieruchomości + Zgody budow...
Drogi publiczne. Komentarz
Komentarz do obowiązującej w Polsce ustawy o drogach publicznych zawiera wyjaśnienie istotnych problemów i trudności interpretacyjnych związanych ze stosowaniem i zrozumieniem jej przepisów oraz aktów wykonawczych do niej. Autorzy przedstawiają najważniejsze zmiany prawa z tego zakresu i ich ewentualne skutki widoczne również w szeroko uwzględnionym orzecznictwie.
-50 % Proces inwestycyjno-budowlany. Poradnik dla organów adm...
W publikacji przeanalizowano wybrane zagadnienia procesu inwestycyjno-budowlanego z punktu widzenia praktyki organów: administracji architektoniczno-budowlanej, planistycznych oraz nadzoru budowlanego.
-55 % PAKIET: Wznowienie postępowania administracyjnego w spr...
Pakiet:
>>>Wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie pozwolenia na budowę
>>>Proces inwestycyjno-budowlany. Poradnik dla organów administracji i inwestorów
-18 % PAKIET: Inwestycje budowlane w praktyce + Odpowiedzialn...
Odpowiedzialność za wady w kontraktach budowlanych
Pozycja niezbędna dla "dużych" inwestorów realizujących/zlecających zadania na kontraktach: samorządów, dużych firm budowlanych oraz inżynierów kontraktów.
Koszty robót budowlanych. Ustalanie wartości i rozlicza...
Zbiór praktycznych rekomendacji, które mogą przynieść wymierne korzyści.
-50 % Postępowania administracyjne przed organami nadzoru bud...
Książka stanowi syntezę przepisów, poglądów doktryny i orzecznictwa związanych z prowadzeniem postępowań administracyjnych przed organami nadzoru budowlanego.
Proces inwestycyjno-budowlany w praktyce. Rozwiązania n...
Publikacja bazuje na koncepcji zwięzłego przytoczenia spornych stanów faktycznych, wynikających z orzeczeń sądów administracyjnych i sformułowania zagadnień problemowych w formie pytań.
Umowy o roboty budowlane i usługi związane z realizacją...
Analiza techniczno-prawna zagadnień dotyczących umów o roboty budowlane oraz umów na usługi związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych.
-20 % Zmiany umów o zamówienia publiczne na roboty budowlane
Analiza podstaw prawnych mających zastosowanie do umów o zamówienia publiczne na tle konkretnych problemów występujących przy realizacji inwestycji budowlanych.
-90 % Specustawa mieszkaniowa. Komentarz
Autorzy omawiają m.in. pierwszeństwo inwestycji realizowanych w ramach specustawy, warunki realizacji inwestycji mieszkaniowych na obszarze kolejowym oraz standardy lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowych.
-20 % Umowy o roboty budowlane w zamówieniach publicznych
W publikacji przedstawiono m.in.: analizę techniczno-prawną dotyczącą umów o roboty budowlane oraz wykaz najczęściej popełnianych błędów w zakresie sporządzania, realizacji i rozliczania umów o roboty budowlane, usług projektowych i usług nadzoru inwestorskiego.
Oceny oddziaływania na środowisko w praktyce
W publikacji przeanalizowano podstawowe i kluczowe problemy związane z problematyką ocen oddziaływania na środowisko.
Odwrotne obciążenie podatkiem VAT w usługach budowlanyc...
W książce w sposób kompleksowy i przejrzysty omówiono mechanizm odwrotnego obciążenia stosowany przy rozliczaniu usług budowalnych od 1.01.2017 r.
-20 % Ustawa o wyrobach budowlanych. Komentarz
Pierwsze opracowanie zawierające pełne i przystępne omówienie przepisów ustawy o wyrobach budowlanych wraz z przepisami wykonawczymi, uwzględniające najnowsze zmiany prawne, które weszły w życie w 2016 r. oraz od 1 stycznia 2017 r.