Eseje z filozofii prawa
Herbert L.A. Hart jest uznawany za jednego z najwybitniejszych teoretyków i filozofów prawa XX w. Publikacja składa się z 17 esejów, w których autor porusza zagadnienia z pogranicza prawa i filozofii.
-30 % Na tropach doktora Fausta i inne szkice
Na tropach doktora Fausta i inne szkice to zbiór esejów dotyczących dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autor zabiera czytelnika w podróż od średniowiecza do współczesności i w niezwykle barwny sposób opisuje historię uczelni.
-40 % 12 esejów. Idee i ludzie
Publikacja zawiera 12 esejów, z których większość ukazała się w latach 1979–2020 w różnych czasopismach i książkach.
Czy profesor powinien mieć psa... i inne eseje
Książka stanowi zbiór siedmiu esejów autorstwa Stanisława Waltosia, które są zarówno wspomnieniami, jak i przemyśleniami profesora m.in. na temat tradycji akademickich, chochlików drukarskich, jubileuszy, jubilatów i wręczaniu ksiąg jubileuszowych, przechodzenia na emeryturę, jak również o tym, czy w Polsce istnieją jeszcze szkoły naukowe oraz czy profesor powinien mieć psa.
13 różnych esejów o historii myśli politycznej i nie ty...
Książki i ebooki Eseje
Dane producenta: Eseje
Esej, jako gatunek literacki, narodził się w XVII-wiecznej Francji i cechował się otwartą formą oraz łączeniem w sobie elementów poezji, narracji, dyskursu naukowego, a nawet żartu i parodii. Dzisiejszy esej to najczęściej krótka rozprawa naukowa lub literacka ujmująca dany temat w sposób subiektywny. Esej naukowy może służyć, jako medium do wypowiadania kontrowersyjnych poglądów, może być autonomiczną formą prezentacji sądów lub też pełnić funkcję popularyzatorską. Bez względu jednak na swą formę, sprawnie zbudowany esej naukowy staje się nie tylko cennym źródłem wiedzy, ale również dostarcza czystej przyjemności czytającemu. Każdy esej naukowy podejmuje kwestie aktualne i ważne dla danej dziedziny.