Prawo upadłościowe
Postępowanie o zatwierdzenie układu
Prezentowane rozważania pozwolą na rozwiązanie wielu praktycznych problemów, gdyż w każdym przypadku autorka proponuje właściwy sposób postępowania wraz z uzasadnieniem.
Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Publikacja szczegółowo omawia procedury związane ze składaniem wniosku o ogłoszenie upadłości, stanowiąc kompleksowy przewodnik po wszystkich etapach tego procesu.
-15 % PAKIET: Upadłość konsumencka
-28 % Pakiet frankowicza 2
Najnowsze opracowania niezbędne przy sporach frankowych. Uwzględniają zmiany z 2024 r.
-30 % Upadłość i restrukturyzacja kredytobiorcy lub banku przy umowach o kredyt frankowy
Publikacja omawia skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego oraz ogłoszenia upadłości banku lub kredytobiorcy dla losów umowy o kredyt frankowy.
-20 % Prawo upadłościowe
Seria "Twoje Prawo" zawiera boldowanie najnowszych zmian
-20 % Prawo restrukturyzacyjne
- Boldowanie najnowszych zmian
- Przypisy od Redakcji
- Czytelne hasła i teksty
- Indeks rzeczowy
-50 % Upadłość przedsiębiorców z uwzględnieniem praktyki notarialnej. Ze wzorami
Książka stanowi unikatową pozycję na rynku wydawniczym, uwzględniającą specyfikę postępowania upadłościowego zarówno osób prawnych (m.in. spółek), jak i osób fizycznych (prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, wspólników spółek osobowych itp.)
-70 % Prawo upadłościowe. Komentarz
Komentarz szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące: upadłości przedsiębiorców i konsumentów, wpływu ogłoszenia upadłości na toczące się postępowania sądowe, administracyjne i egzekucyjne; bezskuteczności czynności prawnych w stosunku do masy upadłości; podziału wierzytelności na kategorie (koszty postępowania i inne zobowiązania masy); postępowania o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej; obowiązków i kompetencji syndyka masy upadłości.
-70 % Prawne zabezpieczenia zapłaty wierzytelności
W książce omówiono wszystkie prawne zabezpieczenia wierzytelności: osobiste, takie jak poręczenie, weksel in blanco i przelew wierzytelności, oraz rzeczowe, w tym hipotekę, zastaw rejestrowy i zwykły na rzeczach ruchomych oraz przewłaszczenie.
Zobowiązania masy upadłości
Książka jest pierwszym w polskiej doktrynie prawa upadłościowego kompleksowym omówieniem zagadnienia zobowiązań masy upadłości. Poddano analizie charakter prawny tej instytucji oraz jej wpływ na wszczęcie i przebieg postępowania upadłościowego.
-40 % PAKIET: Metodyka pracy pełnomocnika procesowego w postępowaniach ze skargi pauliańskiej ze wzorami pism + Skarga pauliańska i bezskuteczność czynności prawnych w restrukturyzacji i upadłości. Praktyczny przewodnik
-18 % Bankructwa Tom 3 Przedsiębiorstwa i konsumenci
-20 % Prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne. Zarys wykładu
Podręcznik dla studentów prawa, aplikantów radcowskich i adwokackich oraz innych pracowników kancelarii prawnych
-20 % Prawo upadłościowe
-20 % Kodeks spółek handlowych Krajowy Rejestr Sądowy Prawo upadłościowe 12 innych aktów prawnych
-20 % PAKIET: Skarga pauliańska i bezskuteczność czynności prawnych w restrukturyzacji i upadłości. Praktyczny przewodnik [PRZEDSPRZEDAŻ] + Skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego
Pakiet:
>>> Skarga pauliańska i bezskuteczność czynności prawnych w restrukturyzacji i upadłości. Praktyczny przewodnik [PRZEDSPRZEDAŻ] <<<
>>> Skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego <<<
Skarga pauliańska i bezskuteczność czynności prawnych w restrukturyzacji i upadłości. Praktyczny przewodnik
Instytucja skargi pauliańskiej - uregulowanej w Kodeksie cywilnym oraz przepisami Prawa restrukturyzacyjnego i Prawa upadłościowego odnosząca się do bezskuteczności czynności prawnej zdziałanej przez dłużnika objętego postępowaniami uregulowanymi w tych ustawach.
-70 % Układ częściowy w prawie restrukturyzacyjnym. Wzory pism
Układ częściowy pozwala dłużnikowi zaprosić do negocjacji dotyczących oddłużenia tylko część wierzycieli, którym przysługują najistotniejsze dla dłużnika wierzytelności.
Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz
To najaktualniejsza publikacja traktująca o wszystkich najważniejszych zmianach i nowościach w prawie restrukturyzacyjnym. Prawie 800 stron praktycznej wiedzy.
Prawo upadłościowe. Komentarz
Drugie wydanie uwzględnia kolejne zmiany legislacyjne, w tym w szczególności głęboką nowelizację upadłości konsumenckiej, umarzania zobowiązań upadłego będącego osobą fizyczną i przygotowanej likwidacji.
MERITUM Prawo restrukturyzacyjne i prawo upadłościowe
Praktyczne opracowanie z serii MERITUM, przedstawiające m.in. za pomocą przykładów, schematów i wzorów poszczególne instytucje lub instrumenty prawne związane z zagadnieniem niewypłacalności i jej skutkami.
-70 % Przygotowana likwidacja. Praktyczny przewodnik
W publikacji omówiono wszystkie zagadnienia związane z nową instytucją stworzoną w ramach ustawy – Prawo upadłościowe, jaką jest pre-pack – czyli zakup funkcjonującego przedsiębiorstwa od upadłego dłużnika.
-20 % Leksykon prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Podstawowe pojęcia
-18 % Zatory płatnicze w działalności gospodarczej
-12 % Zarządzanie kosztami egzekucyjnymi w administracji
Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe
W publikacji szczegółowo zaprezentowano problematykę prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, akcentując problemy pojawiające się w praktyce i przedstawiając propozycje konkretnych rozwiązań.
Prawo i postępowanie upadłościowe osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej
Pełny opis postępowań przewidzianych dla niewypłacalnej osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej.
Upadłość konsumencka. Komentarz
Publikacja przybliża przepisy regulujące postępowanie upadłościowe konsumenta, czyli osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej.
Oddłużenie w upadłości konsumenckiej i układzie konsumenckim
Publikacja jako pierwsza na rynku omawia nowelizację przepisów o upadłości z 30.08.2019 r., która wchodzi w życie w marcu 2020 r.
Książki z zakresu prawa upadłościowego
Prawo upadłościowe regulowane było do 2003 roku rozporządzeniami Prezydenta Rzeczypospolitej, pochodzącymi z 1934 roku. Z dniem 28 lutego 2003 roku uchwalono ustawę Prawo upadłościowe i naprawcze, które stało się podstawą rozstrzygania spraw w tym zakresie, a także określało zakres wykorzystania przepisów Kodeksu postępowania cywilnego w postępowaniu upadłościowym. Ustawa z 2003 roku, po nowelizacji w maju 2015, otrzymała skróconą nazwę - Prawo upadłościowe. Ważniejszą zmianą jednak było rozdzielenie postępowania upadłościowego od restrukturyzacyjnego.
Ta dziedzina prawa odpowiada przede wszystkim za normowanie procedur związanych z dochodzeniem roszczeń wierzycieli w stosunku do niewypłacalnych dłużników. Obejmuje i reguluje także prawne procedury oraz skutki ogłaszania upadłości. Nadrzędną zasadą tego typu postępowania jest dołożenie wszelkich starań, aby roszczenia poszkodowanej strony mogły zostać zaspokojone w maksymalnym stopniu. Jeśli natomiast będzie to możliwe w określonych okolicznościach, również przedsiębiorstwo dłużnika zostanie zachowane.
W Prawie upadłościowym istnieją dwa typu odwołań do Kodeksu postępowania cywilnego. Pierwsza z nich ma charakter ogólny. Nakazuje stosowanie przepisów KPC do określonych etapów postępowania lub jego rodzaju. Drugi typ obejmuje przepisy, nakazujące do określonej instytucji prawa upadłościowego stosować określoną grupę przepisów postępowania cywilnego.