Facebook
Bestseller
Nowość
Promocja!
Zapowiedź

Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Stan prawny: 23 października 2019 r.
Wydanie: 3
Liczba stron: 700
Więcej informacji

W książce przedstawiono podstawowe pojęcia prawa farmaceutycznego.

-46%

Prawo farmaceutyczne

Prawo farmaceutyczne

W książce przedstawiono podstawowe pojęcia prawa farmaceutycznego.

Stan prawny: 23 października 2019 r.
Wydanie: 3
Liczba stron: 700
Więcej informacji

Opis publikacji

Ico_Gray_17.gif [486 B]   W publikacji przedstawiono podstawowe pojęcia prawa farmaceutycznego oraz problemy prawne związane z:

  • dopuszczaniem do obrotu produktów leczniczych,
  • prowadzeniem badań klinicznych,
  • wytwarzaniem i reklamą produktów leczniczych,
  • obrotem hurtowym i detalicznym produktami leczniczymi, w tym z ustalaniem ich cen, a także importem równoległym.

W opracowaniu uwzględniono ostatnią nowelizację prawa farmaceutycznego, mającą na celu zahamowanie wywozu produktów leczniczych z Polski. Omówiono przepisy karne dotyczące wykroczeń i przestępstw popełnianych w związku z obrotem, reklamowaniem czy wytwarzaniem produktów leczniczych, a także kary pieniężne wymierzane z tytułu naruszeń prawa farmaceutycznego. Ponadto zawarto wiele odniesień do prawa unijnego...

Ico_Gray_17.gif [486 B]   W publikacji przedstawiono podstawowe pojęcia prawa farmaceutycznego oraz problemy prawne związane z:

  • dopuszczaniem do obrotu produktów leczniczych,
  • prowadzeniem badań klinicznych,
  • wytwarzaniem i reklamą produktów leczniczych,
  • obrotem hurtowym i detalicznym produktami leczniczymi, w tym z ustalaniem ich cen, a także importem równoległym.

W opracowaniu uwzględniono ostatnią nowelizację prawa farmaceutycznego, mającą na celu zahamowanie wywozu produktów leczniczych z Polski. Omówiono przepisy karne dotyczące wykroczeń i przestępstw popełnianych w związku z obrotem, reklamowaniem czy wytwarzaniem produktów leczniczych, a także kary pieniężne wymierzane z tytułu naruszeń prawa farmaceutycznego. Ponadto zawarto wiele odniesień do prawa unijnego, w tym do orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przybliżono również organizację i działanie Inspekcji Farmaceutycznej.

Na uwagę czytelników zasługuje zaprezentowanie problematyki dotyczącej ochrony praw własności intelektualnej w związku z prawem farmaceutycznym, refundacji i cen leków, wytwarzaniem i obrotem substancjami czynnymi.

Ico_Gray_6.gif [752 B]   Adresaci:
Książka jest przeznaczona dla przedsiębiorców działających na rynku farmaceutycznym i kancelarii prawnych zajmujących się obsługą tych podmiotów. Poruszane zagadnienia powinny ponadto zainteresować zarówno jednostki prowadzące badania kliniczne, jak i zajmujące się reklamą produktów leczniczych. Opracowanie może być również wykorzystywane jako podręcznik dla studentów.

Opis publikacji aktualny na dzień: 2019-11-18
Zobacz spis treści
Rozwiń opis Zwiń opis

Fragment dla Ciebie

Nie możesz się zdecydować? Przeczytaj fragment publikacji!
Przeczytaj fragment

Informacje

Rok publikacji: 2019
Wydanie: 3
Liczba stron: 700
Rodzaj: Opracowanie
Okładka:
Format: B5
Towar w kategorii: Ochrona zdrowia , Prawo farmaceutyczne
Wersja publikacji: Książka papier + Smarteca (App) + Ebook
ISBN: 978-83-8160-915-9, epub 978-83-8187-415-1, pdf 978-83-8187-433-5
Kod towaru: KAM-1152 W03Z01, EBO-2069 W03E01, EBO-2069 W03P01

Spis treści

Rozwiń spis treści Zwiń spis treści

Autorzy

Magdalena Krekora – doktor nauk prawnych, adwokat, rzecznik patentowy i europejski rzecznik patentowy; prowadzi własną kancelarię, specjalizuje się w prawie farmaceutycznym i prawie własności intelektualnej, reprezentując klientów między innymi przed inspekcją farmaceutyczną czy Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a także sądami administracyjnymi. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie także uzyskała tytuł doktora. W latach 1996–2002 pracowała w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym jako prawnik specjalizujący się w prawie farmaceutycznym, prawie Unii Europejskiej i prawie własności intelektualnej. W 1999 r. odbyła staż w Komisji Europejskiej w Brukseli, a w 2000 r. brała udział jako ekspert rządowy w przygotowaniu projektu ustawy – Prawo farmaceutyczne, uchwalonego 6.09.2001 r. i obowiązującego do dziś. Jest także autorką albo współautorką licznych publikacji dotyczących prawa własności przemysłowej oraz prawa farmaceutycznego i prawa Unii Europejskiej. Bierze również udział w międzynarodowych projektach finansowanych przez Komisję Europejską oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jako ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego i prawa własności intelektualnej.

Marek Świerczyński [ORCID: 0000-0002-4079-0487] – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; adwokat; konsultant Rady Europy w zakresie dowodów elektronicznych i cyfryzacji sądownictwa; autor i współautor publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa nowych technologii, prawa farmaceutycznego oraz prawa prywatnego międzynarodowego.

Elżbieta Traple (1947–2021) – profesor doktor habilitowany nauk prawnych; była starszym wspólnikiem i współzałożycielką kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j.; zajmowała się prawem cywilnym i prawem własności intelektualnej, do jej zainteresowań naukowych zaliczało się także prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji i prawo farmaceutyczne; w okresie przed akcesją Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej uczestniczyła w pracach nad dostosowaniem prawa polskiego do prawa unijnego, a później wielokrotnie przygotowywała opinie dotyczące projektów ustaw dla Sejmu i Senatu; doradzała polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom, a także podmiotom z sektora publicznego; uczestniczyła w pracach międzynarodowych grup naukowych poświęconych tworzeniu modelowych rozwiązań w zakresie prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej; od wielu lat była prezesem Sądu Polubownego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Komisji Prawa Autorskiego; wielokrotnie rekomendowana w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnej; autorka m.in. monografii Umowa o eksploatację utworów w prawie polskim oraz współautorka licznych publikacji, w tym: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Komentarz, Prawo reklamy i promocji (redakcja naukowa), Prawo farmaceutyczne – zagadnienia regulacyjne i cywilnoprawne oraz System Prawa Prywatnego, t. 13. Prawo autorskie i System Prawa Prywatnego, t. 14. Prawo własności przemysłowej.

Opinie

Brak opinii o tym produkcie.
Kup tę książkę w wersji Książka dostępna w różnych formatach Przewodnik po formatach
{{ variants[options].name }} {{ prices.brutto }} zł {{ prices.promotion_brutto }} zł
{{ variant.name }} -{{ variant.discount }}% {{ variant.price_brutto }} zł {{ variant.price_promotion_brutto }} zł
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 170zł
Czat online z konsultantem
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut

Ostatnio oglądane produkty

Produkty z tej samej kategorii

Inne publikacje autora

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę