Facebook
Bestseller
Nowość
Promocja!
Zapowiedź

Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Wydanie: 1
Liczba stron: 214
Więcej informacji
Publikacja skierowana do wszystkich osób zainteresowanych tematyką komunalizacji gruntów warszawskich w 1945 r. i jej doniosłymi następstwami dla współczesnego obrotu prawnego na części obszaru m.st. Warszawy.
-0%

Dekret o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze miasta stołecznego Warszawy. Komentarz

Dekret o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze miasta stołecznego Warszawy. Komentarz

Publikacja skierowana do wszystkich osób zainteresowanych tematyką komunalizacji gruntów warszawskich w 1945 r. i jej doniosłymi następstwami dla współczesnego obrotu prawnego na części obszaru m.st. Warszawy.

Opis publikacji

Publikacja w przystępny i syntetyczny sposób przedstawia praktyczne zagadnienia związane z nieruchomościami objętymi regulacjami dekretu z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy. Szczególną uwagę poświęcono problemom wywołującym wątpliwości w praktyce, takim jak: ustalenie, które nieruchomości gruntowe podlegały przejęciu na własność gminy m.st. Warszawy; zmiany w strukturze własnościowej przejętych nieruchomości gruntowych i kwestia ich obciążeń hipotecznych;własność budynków na skomunalizowanych gruntach; uprawnienia byłych właścicieli przejętych gruntów i budynków. W książce przytoczono także istotne dla praktyki orzeczenia sądowe.

Adresaci:

Komentarz skierowany jest do prawników praktyków, przede wszystkim zajmujących się prawem rzeczowym i administracyjnym, m.in. sędziów,adwokatów, radców prawnych oraz pracowników urzędów i instytucji samorządowych, a także wszystkich...

Publikacja w przystępny i syntetyczny sposób przedstawia praktyczne zagadnienia związane z nieruchomościami objętymi regulacjami dekretu z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy. Szczególną uwagę poświęcono problemom wywołującym wątpliwości w praktyce, takim jak: ustalenie, które nieruchomości gruntowe podlegały przejęciu na własność gminy m.st. Warszawy; zmiany w strukturze własnościowej przejętych nieruchomości gruntowych i kwestia ich obciążeń hipotecznych; własność budynków na skomunalizowanych gruntach; uprawnienia byłych właścicieli przejętych gruntów i budynków. W książce przytoczono także istotne dla praktyki orzeczenia sądowe.

Adresaci:

Komentarz skierowany jest do prawników praktyków, przede wszystkim zajmujących się prawem rzeczowym i administracyjnym, m.in. sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz pracowników urzędów i instytucji samorządowych, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką komunalizacji gruntów warszawskich w 1945 r. i jej doniosłymi następstwami dla współczesnego obrotu prawnego na części obszaru m.st. Warszawy.

Rozwiń opis Zwiń opis

Informacje

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Kraj produkcji: Polska
Rok publikacji: 2014
Wydanie: 1
Liczba stron: 214
Rodzaj: Komentarz
Okładka: miękka
Format: A5
Wersja publikacji: Książka papier
ISBN: 978-83-278-0868-4
Kod towaru: NEX-0034 W01Z01

Autorzy

Wojciech Białogłowski - doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rafał Dybka - adwokat; specjalizuje się w postępowaniach administracyjnych, w tym w szczególności w kontrolach urzędowych dla podmiotów prowadzących działalność regulowaną; uczestniczył w szeregu analiz prawnych due diligence pod kątem identyfikacji ryzyka prawnego dla branży chemicznej i farmaceutycznej.

Opinie

Brak opinii o tym produkcie.
Kup tę książkę w wersji Książka dostępna w różnych formatach Przewodnik po formatach
{{ variants[options].name }} {{ prices.brutto }} zł {{ prices.promotion_brutto }} zł
{{ variant.name }} -{{ variant.discount }}% {{ variant.price_brutto }} zł {{ variant.price_promotion_brutto }} zł
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 170zł
Czat online z konsultantem
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut

Ostatnio oglądane produkty

Produkty z tej samej kategorii

Inne publikacje autora

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę