Piotr Gałecki – profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii, Przewodniczący Rady ds. Zdrowia Psychicznego, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, nauczyciel akademicki i praktyk. Przewodniczący Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie psychiatrii i psychoseksuologii, członek Komitetu Nauk Neurologicznych PAN, kierownik studiów podyplomowych w UM w Łodzi: „Psychiatria, seksuologia, psychologia sądowa”. Autor i współautor podręczników oraz ponad 350 publikacji, m.in. łączących zagadnienia psychiatrii, psychologii oraz aspektów z tzw. pogranicza prawa i psychiatrii. W pracy klinicznej oraz badawczej dąży do poznania biologicznych uwarunkowań chorób psychicznych, głównie zaburzeń depresyjnych. Twórca „neurorozwojowej teorii depresji”, integrującej dotychczasowe podejścia w rozumieniu etiologii tej choroby.
Piotr Gałecki
-44 % PAKIET: Metodyka pracy sędziego w sprawach nieletnich w...
Pakiet:
>>>Metodyka pracy sędziego w sprawach nieletnich w postępowaniu rozpoznawczym
>>>Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa, w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń
Psychiatria. Tom 2
DSM-5 Diagnostyka różnicowa
Kryteria diagnostyczne z DSM-5
Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz sek...
Publikacja dostarcza niezbędnej wiedzy z zakresu mechanizmów sporządzania opinii psychiatrycznej, psychologicznej i seksuologicznej. Zawarta w niej treść pozwoli prawnikom formułować rzeczowe pytania do biegłych oraz ocenić ich merytoryczną treść, zaś biegłym poznać nie tylko elementy, jakie powinna zawierać opinia, ale także kryteria, według których powinna być sporządzona.
Seks a zdrowie psychiczne
-18 % Psychiatria sądowa
Psychiatria sądowa to część medycyny łącząca psychiatrię i wymiar sprawiedliwości. Zajmuje się wszystkimi zagadnieniami funkcjonowania psychicznego człowieka i jego wpływem na czynności, które mogą mieć dla danej osoby konsekwencje lub skutki prawne.
Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego. Komentarz
Publikacja stanowi kompleksowe i przejrzyste omówienie wszystkich aspektów prawnych regulacji ochrony zdrowia psychicznego.