Michał Nowakowski – doktor nauk prawnych; radca prawny, ekspert w obszarze sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem ICT, prawno-regulacyjnych i biznesowych aspektów prowadzenia działalności regulowanej. Prowadził projekty związane z wdrażaniem ram dla AI Governance oraz wykorzystania LLM. Odpowiadał za obszary związane z wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych, w tym z perspektywy etyki oraz regulacji. Przewodniczący Sekcji Aktualnych Wyzwań Sztucznej Inteligencji przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Partner w kancelarii ZP Zackiewicz & Partners oraz współzałożyciel i zarządzający spółki GovernedAI. Autor m.in. książki „Sztuczna inteligencja. Praktyczny przewodnik dla sektora innowacji finansowych” (2023). Brał udział w pracach legislacyjnych, w tym jest współautorem opinii prawnej dla shadow rapporteur w zakresie AI Act. Zastępca przewodniczącego podgrupy m.in. prawa i etyki w ramach Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministra w latach 2021–2023. Mówca i trener w zakresie AI, cyberbezpieczeństwa oraz Fintech.
Michał Nowakowski
Tylko 14 egz. -20% Compliance. Przewodnik praktyczny
Książka stanowi zbiór rozwiązań prawnych z zakresu compliance, kultury ryzyka oraz przedstawia sposób funkcjonowania organizacji zapewniający zgodność z prawem, wytycznymi i normami ISO. W książce została również w innowacyjny sposób przedstawiona mapa zarządzania ryzykiem.
Tylko 15 egz. -20% Sztuczna inteligencja. Praktyczny przewodnik dla sektor...
Książka porusza problematykę wdrożeń sztucznej inteligencji w sektorze finansowym.
-85 % Pakiet ebooków podatkowych dla firm
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu ter...
Publikacja zawiera praktyczny komentarz do zagadnień związanych z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
FINTECH - technologia, finanse, regulacje. Praktyczny p...
W publikacji zostały omówione zagadnienia praktyczne dla sektora innowacji finansowych zarówno z perspektywy dostawców usług, jak i podmiotów „technicznych”, które następnie porównano z istniejącymi lub projektowanymi regulacjami.