Grzegorz Jędrejek (1973–2020) – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik Katedry Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji UKSW, specjalista z zakresu postępowania cywilnego, autor ponad 200 opracowań poświęconych tej dziedzinie.
Grzegorz Jędrejek
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom II. Artyk...
Tom II komentarza obejmuje art. 367–505(39) ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, regulujące m.in. tematykę środków odwoławczych, kasacji, wznowienia postępowania oraz postępowań odrębnych.
Postępowanie cywilne po nowelizacji. Vademecum
Schemat opracowania został pomyślany tak, aby czytelnik mógł poruszać się po nim intuicyjnie, najpierw zdobywając wiedzę, a następnie mając od razu możliwość jej weryfikacji.
Wykładnia przepisów prawa cywilnego
Pierwsze od ponad 80 lat opracowanie w języku polskim dotyczące wykładni przepisów prawa cywilnego zarówno materialnego, jak i procesowego.
-20 % Postępowanie cywilne - wprowadzone i projektowane zmian...
W publikacji skomentowano zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich miesięcy ustawodawca wprowadził bądź planuje wprowadzić do postępowania cywilnego. Przewodnim tematem opracowania jest tzw. duża nowelizacja procedury cywilnej.
-20 % Legitymacja procesowa w postępowaniu cywilnym
Publikacja jako pierwsza na rynku wydawniczym w szerokim ujęciu prezentuje problematykę legitymacji procesowej.
-20 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Praktyczny komentarz, którego celem jest pomoc w dokonaniu wykładni przepisów Kodeksu przez osoby stosujące prawo rodzinne
-50 % MERITUM Prawo rodzinne
Poradnik przybliżający zasady funkcjonowania w praktyce rodziny z punktu widzenia przepisów prawa.
Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskrymin...
W publikacji w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę dochodzenia roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem.
Status prawny małżonków w spółkach cywilnych i handlowy...
Publikacja stanowi zbiór poglądów wyrażonych w doktrynie i orzecznictwie przez czołowych przedstawicieli doktryny zajmujących się tematyką statusu prawnego małżonków w spółkach cywilnych i handlowych.