Ewa Prejs – doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa Finansów Publicznych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; od 2005 r. radca prawny; autorka kilkudziesięciu opracowań z zakresu prawa podatkowego i finansowego; specjalizuje się w europejskim oraz międzynarodowym prawie podatkowym; w pracy naukowej szczególną uwagę poświęca również konstytucyjnym aspektom nakładania danin publicznych.
Ewa Prejs
Polskie prawo podatkowe
Polskie prawo podatkowe jest złożone i dynamiczne, a jego funkcjonowanie zależy m.in. od zmian w polityce podatkowej, sytuacji gospodarczej kraju czy wpływu standardów Unii Europejskiej. Wymaga ono ciągłego monitorowania i analizy, aby umożliwić skuteczne i efektywne stosowanie przepisów podatkowych oraz zapewnić ochronę praw i interesów podatników.
Ochrona praw podatnika
Książka jest obszernym zbiorem opracowań dotyczących relacji zachodzących między prawami podatnika a środkami ich ochrony.
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018
Analiza 27 ważnych i kontrowersyjnych wyroków zapadłych w 2017 r. o kluczowym znaczeniu dla praktyki stosowania prawa podatkowego.
Nowe narzędzia prawne w podatkach dochodowych i majątko...
W publikacji znajdziesz analizę zmian wprowadzonych w podatkach dochodowych oraz podatku od nieruchomości, mających wiązać się ze wzrostem efektywności systemu podatkowego.
-90 % Poprawa efektywności systemu podatkowego. Nowe narzędzi...
W publikacji zawarto analityczne i krytyczne spojrzenie na wprowadzone w latach 2016–2018 zmiany w podatku od wartości dodanej oraz podatku akcyzowym oraz projekt zmian w dyrektywie 2006/112/WE w zakresie wewnątrzunijnych transakcji towarowych.
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych
Komentarz zawiera analizę 30 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybr...
Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Nowelizacja ordynacji podatkowej
Publikacja przybliża zasady stosowania przepisów Ordynacji podatkowej, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.