Elżbieta Skowrońska-Bocian – profesor doktor habilitowana nauk prawnych; przez wiele lat pracowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z którym jest nadal związana; orzekała w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego – obecnie w stanie spoczynku; znana z licznych znakomitych publikacji z zakresu prawa cywilnego, w tym w szczególności prawa rodzinnego i spadkowego.
Elżbieta Skowrońska-Bocian
Zmiany w prawie spadkowym. Komentarz
Komentarz zawiera omówienie zmian dokonanych w księdze IV Kodeksu cywilnego, a także w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w Kodeksie postępowania cywilnego dotyczących dziedziczenia ustawowego, niegodności dziedziczenia, sytuacji fundacji rodzinnej w obrębie uregulowań prawa spadkowego, zachowku, złożenia oświadczenia co do spadku w imieniu spadkobiercy niemającego pełnej zdolności do czynności prawnych oraz możliwości zrzeczenia się dziedziczenia na korzyść innej osoby, a także zachowku w całości lub w części.
Zobowiązania. Część ogólna
Kolejne wydanie cenionego podręcznika z zakresu części ogólnej zobowiązań. Poszczególne zagadnienia omówiono w aktualnym stanie prawnym, z przywołaniem najnowszego orzecznictwa, także tego budzącego spory w doktrynie, oraz piśmiennictwa. Wywód teoretyczny wsparto przykładami z praktyki prawniczej. Systematyka opracowania została oparta na podręczniku prof. Witolda Czachórskiego.
-20 % Prawo spadkowe z testami online
Zobowiązania. Część szczegółowa
Opracowanie jest kontynuacją wykładu z zakresu części ogólnej zobowiązań ujętej w podręczniku "Zobowiązania. Część ogólna". W podręczniku szczegółowo zaprezentowano kwestie związane z treścią i wykonywaniem zobowiązaniowych umów nazwanych, w tym zawieranych z udziałem konsumentów, a także między przedsiębiorcami. Uwzględniono obowiązujące, w tym najnowsze, regulacje prawne oraz przywołano orzecznictwo i bogatą literaturę.
Prawo cywilne. Część ogólna
Piąte wydanie podręcznika uzupełniono o najnowsze zmiany legislacyjne w Kodeksie cywilnym. Uwzględniono również aktualne poglądy doktryny i najciekawsze wypowiedzi judykatury. W podręczniku kompleksowo zaprezentowano wiedzę z zakresu prawa cywilnego i stosunków cywilnoprawnych.
-20 % Prawo spadkowe
-20 % Prawo spadkowe
Odpowiedzialność za długi spadkowe. Komentarz
Omówienie problematyki odpowiedzialności za długi spadkowe, a także analiza zmian wprowadzonych ustawą z 20.03.2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw.
-20 % Prawo spadkowe
Kodeks cywilny. Komentarz. Tom 6. Spadki
Publikacja zawiera szczegółowe omówienie problematyki dziedziczenia.