Anna Machnikowska - doktor habilitowany nauk prawnych; profesor w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego; radca prawny.
Anna Machnikowska
-20 % Instytucje prawa procesowego cywilnego. Stan obecny i p...
Monografia przedstawia obowiązujące i projektowane zmiany wielu instytucji prawa procesowego cywilnego charakterystycznych dla postępowania rozpoznawczego oraz postępowania egzekucyjnego.
-80 % Tajemnica adwokacko-radcowska i notarialna oraz inne śr...
W postępowaniu cywilnym musi być zapewniony odpowiedni standard ochrony tajemnicy zawodowej adwokatów, radców prawnych i notariuszy, jak również we właściwy sposób wykorzystany wysoki poziom profesjonalizmu pełnomocników zawodowych (adwokatów i radców prawnych).
-20 % Praktyka wobec nowelizacji postępowania cywilnego - kon...
Książka stanowi zbiór opracowań przygotowanych przez wybitnych procesualistów.
-20 % PAKIET: Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz do zmi...
Nowelizacja KPC 2019
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz do zmian 2019....
Czytelne porównanie dotychczasowego oraz aktualnego stanu prawnego.
-20 % Postępowanie upadłościowe. Współczesne problemy stosowa...
Publikacja przedstawia szczegółowe analizy stanowisk wyrażanych w doktrynie i judykaturze w odniesieniu do poszczególnych instytucji uregulowanych w prawie upadłościowym.
-20 % O niezawisłości sędziów i niezależności sądów w trudnyc...
Książka dokumentuje fundamentalne spory i dyskusje odbywające się w warunkach konfrontacji politycznej pomiędzy przedstawicielami władz ustawodawczej i wykonawczej a przedstawicielami władzy sądowniczej.
-20 % System prawa pracy. TOM VI. Procesowe prawo pracy
Omówienie problematyki procesowego prawa pracy dokonane przez wybitnych przedstawicieli nauki prawa pracy i postępowania cywilnego.
-20 % Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz
-20 % Fascynujące ścieżki filozofii prawa
Głównym tematem książki są tzw. trudne przypadki (hard cases), których rozwiązanie wymaga nie tylko znajomości prawa i warsztatu prawniczego, lecz także doświadczenia życiowego, głębokiej erudycji i humanistycznej wrażliwości.