Facebook
Bestseller
Nowość
Promocja!
Zapowiedź

Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Stan prawny: 1 maja 2015 r.
Wydanie: 1
Liczba stron: 976
Więcej informacji
Publikacja zawiera opracowania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości, będących w kręgu zainteresowań autorów – zarówno teoretyków, jak i praktyków stosowania prawa.
-0%

Przestępczość w XXI wieku - zapobieganie i zwalczanie. Problemy prawno-kryminologiczne

Przestępczość w XXI wieku - zapobieganie i zwalczanie. Problemy prawno-kryminologiczne

Publikacja zawiera opracowania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości, będących w kręgu zainteresowań autorów – zarówno teoretyków, jak i praktyków stosowania prawa.
Stan prawny: 1 maja 2015 r.
Wydanie: 1
Liczba stron: 976
Więcej informacji

Opis publikacji

Książka zawiera opracowania dotyczące przede wszystkim szeroko rozumianego bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości, będących w kręgu zainteresowań autorów – zarówno teoretyków, jak i praktyków stosowania prawa. Do obszarów szczegółowych należą: fenomenologia wybranych kategorii współczesnej przestępczości (w tym zorganizowanej i gospodarczej),a także ich zwalczanie z wykorzystaniem istniejącego instrumentarium prawnego i instytucjonalnego oraz wiedzy z zakresu kryminologii i kryminalistyki.

Adresaci:
Opracowanie jest skierowane do szerokiej grupy odbiorców: funkcjonariuszy służb mundurowych, prokuratorów, sędziów, ale również adwokatów i innych prawników, którzy zawodowo zajmują się zjawiskami i problemami opisanymi w monografii, a także osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie interdyscyplinarnej analizy przestępczości na początku XXI wieku.

„To już kolejne opracowanie zbioro...

Książka zawiera opracowania dotyczące przede wszystkim szeroko rozumianego bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości, będących w kręgu zainteresowań autorów – zarówno teoretyków, jak i praktyków stosowania prawa. Do obszarów szczegółowych należą: fenomenologia wybranych kategorii współczesnej przestępczości (w tym zorganizowanej i gospodarczej), a także ich zwalczanie z wykorzystaniem istniejącego instrumentarium prawnego i instytucjonalnego oraz wiedzy z zakresu kryminologii i kryminalistyki.

Adresaci:
Opracowanie jest skierowane do szerokiej grupy odbiorców: funkcjonariuszy służb mundurowych, prokuratorów, sędziów, ale również adwokatów i innych prawników, którzy zawodowo zajmują się zjawiskami i problemami opisanymi w monografii, a także osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie interdyscyplinarnej analizy przestępczości na początku XXI wieku.

„To już kolejne opracowanie zbiorowe poświęcone problematyce kryminologicznej oraz prawnej przestępczości, wydawane wysiłkiem Uniwersytetu w Białymstoku i Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie ma wątpliwości, że środowisko penalistyczne Uniwersytetu w Białymstoku jest szczególnie zasłużone w prowadzeniu kompleksowych badań zjawiska przestępczości w Polsce.
(...) Najpierw organizowano konferencje i inne zjazdy naukowe poświęcone głównie problematyce zagrożeń kryminalnych w okresie przemian ustrojowych, potem przyszedł czas na rozszerzanie tematyki badań na przestępczość transgraniczną, terrorystyczną, informatyczną, gospodarczą i inną. (...)
(...) Publikacja zaciekawi każdego zainteresowanego postępem badań kryminologicznych oraz rozwojem metod zwalczania współczesnej przestępczości. Zawiera 51 opracowań poświęconych nie tylko najważniejszym problemom zwalczania przestępczości, ale i szczegółowym kwestiom, które przy bliższym przyjrzeniu okazują się być albo symptomami problemu bardziej ogólnego, albo też mieć wagę znacznie większą niż z początku można było sądzić”.

Prof. dr hab. Stanisław Waltoś

Zobacz spis treści
Rozwiń opis Zwiń opis

Fragment dla Ciebie

Nie możesz się zdecydować? Przeczytaj fragment publikacji!
Przeczytaj fragment

Informacje

Rok publikacji: 2015
Wydanie: 1
Liczba stron: 976
Rodzaj: Opracowanie
Okładka: miękka
Format: B5 (176 x 250 mm)
Wersja publikacji: Książka papier
ISBN: 978-83-264-8440-7
Kod towaru: KAM-2764 W01Z01

Spis treści

Rozwiń spis treści Zwiń spis treści

Autorzy

Wojciech Filipkowski – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik Pracowni Kryminalistyki w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (2013–2022). Sekretarz naukowy ds. współpracy z państwami zachodnimi Międzynarodowego Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych (od 2017 r.). Autor ponad 160 publikacji naukowych z zakresu prawa karnego, kryminologii i kryminalistyki publikowanych w kraju i za granicą (w tym o terroryzmie samobójczym).

Emil W. Pływaczewski – profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, dziekan Wydziału Prawa tego Uniwersytetu w latach 2012–2019; profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie; w 2018 r. wybrany do grona międzynarodowej kapituły tzw. nobla kryminologicznego – the Stockholm Prize in Criminology; autor ponad 470 publikacji (w tym 85 zagranicznych).

Dr Zbigniew Rau - ur. 27 lipca 1974 roku, specjalizuje się w prawie karnym, problematyce zwalczania przestępczości zorganizowanej, instytucji świadka koronnego, zarządzaniu organizacjami bezpieczeństwa wewnętrznego. W 1997 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, potem pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Poznaniu, uzyskał stopień magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i dziennikarstwo. W 2001 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku obronił rozprawę doktorską pt. „Przestępczość zorganizowana w Polsce i jej zwalczanie”. W latach 2000–2007 pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w 2007 r. objął stanowisko Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w latach 2008–2009 był doradcą Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W latach 2006–2011 był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Szefie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także Dyrektorem Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego. Autor wielu publikacji z zakresu zwalczania przestępczości zorganizowanej, problematyki instytucji świadka koronnego oraz czynności operacyjnorozpoznawczych. Współredaktor publikacji książkowych: „Praktyczne elementy zwalczania przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Nowoczesne technologie i praca operacyjna” (Warszawa 2009); „Energetyka jądrowa w Polsce” (Warszawa 2012); „Nowoczesne systemy łączności i transmisji danych na rzecz bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia” (Warszawa 2013). Współtwórca Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, członek Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii.

Opinie

Elwira Niezweryfikowany zakup
Opracowanie dotyczy bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości, jakie interesują osoby związane z prawem kryminalnym, zarówno w kwestiach teoretycznych, jak i praktycznych. Dużo miejsca poświęcono fenomenologii współczesnych przestępstw.
Kup tę książkę w wersji Książka dostępna w różnych formatach Przewodnik po formatach
{{ variants[options].name }} {{ prices.brutto }} zł {{ prices.promotion_brutto }} zł
{{ variant.name }} -{{ variant.discount }}% {{ variant.price_brutto }} zł {{ variant.price_promotion_brutto }} zł
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 170zł
Czat online z konsultantem
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut

Ostatnio oglądane produkty

Inne publikacje autora

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę