Lista produktów
-15 % Prawo finansów publicznych i prawo podatkowe [PRZEDSPRZEDAŻ]
W publikacji w przystępny sposób omówiono problematykę współczesnego polskiego systemu prawa finansowego.
-15 % System Prawa Sądownictwa Administracyjnego, Tom 2. Zakres podmiotowy i przedmiotowy postępowania sądowoadministracyjnego [PRZEDSPRZEDAŻ]
Drugi tom Systemu Prawa Sądownictwa Administracyjnego stanowi kontynuację badań nad istotą sądownictwa administracyjnego. Obejmuje on zagadnienia dotyczące przedmiotu sądowej kontroli administracji publicznej oraz podmiotów, które biorą udział w postępowaniu przed sądem administracyjnym.
-15 % Pozycja procesowa podmiotu zbiorowego i quasi-oskarżonych w postępowaniu karnym, karnym skarbowym oraz w przedmiocie odpowiedzialności podmiotów zbiorowych [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie analizujące najnowszy stan wiedzy na temat pozycji procesowej podmiotu zbiorowego i quasi-oskarżonych, czyli podmiotów odpowiadających w związku z przestępstwem lub przestępstwem skarbowym oskarżonego.
-15 % Ochrona sygnalistów. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Komentarz zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, implementującej do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
-15 % Procedury kontrolne w sprawach podatkowych [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka zawiera omówienie regulacji dotyczących kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego, które uległy modyfikacjom po reformie Krajowej Administracji Skarbowej. Celem tych zmian było dostarczenie administracji podatkowej skutecznych instrumentów do wypełniania obowiązków kontrolnych i podniesienie efektywności jej działań.
-15 % Postępowanie cywilne. Zarys wykładu [PRZEDSPRZEDAŻ]
Podręcznik w przystępny sposób przedstawia podstawowe instytucje prawa procesowego. W siódmym wydaniu książki uwzględniono aktualny stan prawny, wynikający m.in. z ustawy z 7.07.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1860) i ustawy z 28.07.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1615).
-15 % Ochrona sygnalistów. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
W komentarzu omówiono nowo uchwaloną ustawę o ochronie sygnalistów, której przepisy mają istotny wpływ na funkcjonowanie zarówno sektora prywatnego, jak i instytucji publicznych.
-15 % Sądowe postępowanie egzekucyjne. Przebieg, organy, koszty komornicze [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja zawiera kompleksowy i praktyczny opis instytucji sądowego postępowania egzekucyjnego. Uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany prawa jej dotyczące, w tym wprowadzone nowelizacjami Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2023 roku.
-15 % Instytucje prawa procesowego cywilnego. Stan obecny i perspektywy [PRZEDSPRZEDAŻ]
Monografia przedstawia obowiązujące i projektowane zmiany wielu instytucji prawa procesowego cywilnego charakterystycznych dla postępowania rozpoznawczego oraz postępowania egzekucyjnego.
-15 % Prawo-mocność. Teoria społeczna Pierre’a Bourdieu a przestrzenie prawa [PRZEDSPRZEDAŻ]
Monografia odkrywa nieoczywiste struktury funkcjonowania zarówno prawniczego pola akademickiego, jak i rynku usług prawniczych, w którym o monopol na prawniczą prawdę rywalizują przedstawiciele prawniczych profesji i naukowcy. Książka wnosi również istotny wkład w wyjaśnienie kontrowersyjnej kwestii podporządkowania instytucji prawnych polu politycznemu.
-15 % Osoba z zaburzeniami psychicznymi jako uczestnik procesu karnego [PRZEDSPRZEDAŻ]
W publikacji szczegółowo opisano, jak zaburzenia psychiczne uczestników postępowania karnego wpływają na posiadane przez nich prawa i obowiązki procesowe, a także możliwości ich prawnej i faktycznej realizacji, w zależności od przypisanej roli procesowej oraz mechanizmów gwarancyjnych. Rozważania te dotyczą nie tylko stron i quasi-stron, lecz także świadków, biegłych, przedstawicieli procesowych oraz osób wchodzących w skład organów procesowych.
-15 % Estoński CIT Aspekty księgowe i podatkowe [PRZEDSPRZEDAŻ]
Ryczałt od dochodów spółek, czyli tzw. estoński CIT ma stanowić wsparcie w przypadku reinwestycji zysku, a także zdecydowane uprościć dostęp do finansowania firm, które spełniają kryteria tego rozwiązania.
-15 % Nieruchomości. Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego [PRZEDSPRZEDAŻ]
Sprawdź, jakie działania podjąć w sytuacjach związanych z zarządzaniem, obrotem i rozstrzyganiem sporów dotyczących nieruchomości.
-15 % Ochrona sygnalistów i przeciwdziałanie korupcji w praktyce biznesowej [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja zawiera analizę problematyki ochrony sygnalistów, omówiono w niej m.in. kwestie sygnalizowania naruszeń prawa, działań sygnalistów mieszczących się w granicach ustawowej ochrony i wykraczających poza ten zakres oraz dotyczące sfery stosunków pracowniczych.
-15 % Mediacja z udziałem przedsiębiorców. Zagadnienia praktyczne [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja prezentuje wykorzystanie mediacji gospodarczej w rozwiązywaniu sporów kontraktowych, administracyjnych, medycznych czy karnych. Omówiono w niej m.in.: budowanie zaufania kontrahentów w trakcie sporu skierowanego do postępowania mediacyjnego, postępowanie w sprawie zatwierdzenia ugody, zastosowanie sztucznej inteligencji w mediacjach w sprawach własności przemysłowej, mediację w sprawach frankowych, pozasądowe dochodzenie roszczeń przez pacjenta w kontekście medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, etykę i odpowiedzialność mediatora.
-15 % Zobowiązania w obrocie gospodarczym [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja jest kompendium wiedzy z zakresu prawa zobowiązań, które zostało zawarte w księdze III Kodeksu cywilnego. Autorzy omawiają poszczególne zagadnienia przez pryzmat potrzeb przedsiębiorców nie tylko prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, lecz także funkcjonujących jako spółki handlowe. Prawo zobowiązań w stosunkach handlowych jest najbardziej powszechnym, codziennym prawem zarówno przedsiębiorcy, jak i – w ujęciu B2C – konsumenta.
-15 % Różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy [PRZEDSPRZEDAŻ]
Stworzenie różnorodnych i inkluzywnych miejsc pracy to jeden z głównych celów, jaki stawiają przed sobą obecnie nowoczesne organizacje.
-15 % Wycena aktywów niematerialnych do celów prawnych [PRZEDSPRZEDAŻ]
W publikacji autor udziela odpowiedzi na pytanie, jak wyceniać aktywa niematerialne – patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i know-how – do szeroko pojętych celów prawnych. Bazując na swoim doświadczeniu zawodowym, omawia najpopularniejsze metody wyceny, ich zalety i wady. Wskazuje, że sporządzenie dobrej wyceny, wyważającej interesy stron, w wielu przypadkach pozwala uniknąć kosztownych i czasochłonnych sporów sądowych oraz doprowadzić do ugodowego zakończenia spraw.
-15 % Prawa autorskie i prawa pokrewne w masie upadłości [PRZEDSPRZEDAŻ]
Opracowanie zawiera analizę zagadnień prawnych związanych z prawami autorskimi i pokrewnymi od momentu ich wejścia do masy upadłości, poprzez zarządzanie prawami przez syndyka, kończąc na likwidacji masy upadłości obejmującej te prawa.
-15 % Mediacje. Teoria i praktyka [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka to kompendium wiedzy o mediacji i jej zastosowaniu w różnych dziedzinach stosunków społecznych i prawnych. Zawiera przykłady zaczerpnięte z bogatej praktyki zawodowej autorów, dotyczące mediacji: cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych, administracyjnych, w sporach społecznych i konsumenckich.
-15 % Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Budowanie polityki różnorodności [PRZEDSPRZEDAŻ]
W publikacji omówiono kluczowe zagadnienia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Autor opisuje prawne i zarządcze aspekty budowania efektywnej polityki różnorodności i podkreśla istotny wkład, jaki ci pracownicy wnoszą do organizacji.
-15 % Prawa człowieka. Przed egzaminem [PRZEDSPRZEDAŻ]
Zagadnienia z zakresu praw człowieka zaprezentowano w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez formułowanie odpowiedzi na pytania i ich porównanie z tymi, które znajdują się w książce. Taka forma pozwala aktywnie zdobywać i weryfikować wiedzę, a uzyskane informacje są lepiej zapamiętywane i utrwalane.
Standardy ochrony małoletnich. Pytania i odpowiedzi
Tak zwaną ustawą Kamilka wprowadzono w ustawie o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich obowiązek wdrożenia standardów ochrony małoletnich. Dokument ten obejmuje zasady i procedury postępowania w przypadku podejrzenia lub krzywdzenia małoletniego. Przykładowo, pracodawcy są zobowiązani do weryfikacji osób przed ich zatrudnieniem lub podjęciem innej działalności.
Sygnaliści. Pytania i odpowiedzi
W publikacji omówiono zagadnienia związane z ustawą z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, która zobowiązuje do wdrożenia procedur wewnętrznych zgłaszania naruszeń prawa i działań następczych. Wymóg ten został nałożony na szerokie grono podmiotów funkcjonujących zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Ochrona zabytków. Komentarz
W komentarzu przeanalizowano formalnoprawne aspekty ochrony zabytków, odwołując się do praktyki orzeczniczej sądów administracyjnych. Omawiana ustawa zawiera szereg przepisów regulujących zarówno prawa, jak i obowiązki właścicieli zabytków oraz instytucji odpowiedzialnych za ich ochronę.
Akty organów egzekutywy z mocą ustawy we współczesnym polskim prawie i myśli konstytucyjnej
O doniosłym znaczeniu aktów organów egzekutywy świadczy fakt, że są one silnie zakorzenione w polskiej tradycji konstytucyjnej i są powszechnie wykorzystywane w praktyce ustrojowej niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej, służąc m.in. jako narzędzie implementacji prawa unijnego.
Tylko 7 egz. -20% Rozprawy zdalne w praktyce
Książka jest syntetycznym poradnikiem dotyczącym rozpraw zdalnych, postępowań dowodowych online oraz ugód zdalnych.
Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Komentarz
Publikacja jest jedynym na polskim rynku wydawniczym komentarzem do konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Autorzy omawiają pierwszy europejski akt prawny wprowadzający minimalne wymogi wobec sytuacji prawnej i społecznej ofiar tych zjawisk, odwołując się do polskich regulacji.
Fundacja rodzinna. Praktyczny poradnik
Poradnik oferuje przegląd zagadnień związanych z funkcjonowaniem fundacji rodzinnych w Polsce – od założenia i rejestracji, przez reprezentację, aż po rozwiązanie i likwidację.
Przegląd Prawa Publicznego
Miesięcznik niezbędny w pracy wszystkich osób zajmujących się na co dzień funkcjonowaniem administracji publicznej i orzekaniem w sprawach z zakresu prawa publicznego. Czasopismo jest indeksowane w bazie BazEkon.